OXYGEN Carbon anglies filtras – „dujokaukė“ namams

2019-01-21

OXYGEN Carbon anglies filtras – „dujokaukė“ namams

 
Naudingąsias aktyvuotos anglies savybes žmonės pastebėjo jau labai seniai. Manoma, kad anksčiausiai ją naudoti pradėta siekiant pašalinti metalų priemaišas bronzos gamybos metu – gerokai prieš mūsų erą. Egiptiečiai buvo pirmieji naudoję anglį medicinoje. Tą jie darė šalindami su infekcijomis susijusius kvapus. Jūreiviai XVI–XVIII amžiuje dažnai saugojo savo geriamąjį vandenį statinėse, kurių vidus buvo išdegintas arba išteptas anglimi, kad vanduo ilgiau išsilaikytų šviežias.
 

 
Pirmojo pasaulinio karo metais anglis naudota dujokaukėse, sulaikant kai kurias mirtinas dujas. Aktyvuotos anglies gamyba ir naudojimas labai išaugo po Antrojo pasaulinio karo, o tai paskatino kurti šiuolaikinius aktyvuotos anglies oro ir vandens filtrus.
Aktyvuota anglis turi ypatingų savybių, leidžiančių pašalinti ore esančius lakiuosius organinius junginius, kvapus ir kitus dujinius teršalus.
 

Sulaikomos ne tik dulkės ir kitos kietosios dalelės, bet ir nepageidaujami kvapai

Būtent tuo anglies filtras skiriasi nuo kitų, kurie sulaiko tik ore esančias kietąsias daleles: aktyvuotos anglies sluoksnis esantis filtre sulaiko ir dujų molekules. Anglies filtras dažnai naudojamas kvapams, tokiems kaip tabako dūmai, kuro degimo produktai, taip pat toksinams pašalinti. Didelė degimo produktų koncentracija ore pasitaiko šaltuoju metų laiku, kai nuolat šildomi gyvenamieji būstai, sušilti rytais užkuriami automobilių varikliai. Koncentracija tuo didesnė, kuo mažesnis oro masių judėjimas – t. y. nesant vėjo, smalkių kvapas tankiau apgyvendintose vietovėse neišsisklaido.
Aktyvuota anglis, naudojama anglies filtrų gamyboje, yra anglies grūdeliai, specialiai apdoroti deguonimi. Taip sukuriama labai akyta medžiaga, o vienas gramas aktyvuotos anglies gali turėti net apie 1000 kvadratinių metrų plotą absorbuojančio paviršiaus, su kuriuo reaguoja praeinantis oras (ar skysčiai). Prie šio paviršiaus „prilimpa“ daugybė teršalų, tokių kaip chloras (chlorinas, chloraminas), fenoliai, smalkės, vandenilio sulfidas ir kai kurie kiti lakūs junginiai, sukeliantys kvapus ir net nedideli sunkiųjų metalų, kurių gausu automobilių išmetamosiose dujose, kiekiai.
Šios medžiagos jungiasi prie anglies molekulių, todėl po kurio laiko, nelikus laisvų jungčių – užsipildžius filtro aktyviajai medžiagai – filtravimas tampa neefektyvus ir filtrą būtina keisti. Deja, nėra būdo sužinoti, kada anglis jau yra prisotinta, todėl labai svarbu filtrus keisti numatytu dažnumu – bent kartą per sezoną.
 

OXYGEN Carbon anglies filtras – „dujokaukė“ namams

Anglies filtras – nemaža investicija, tačiau ji užtikrina aukštesnę oro, kuriuo kvėpuojate, kokybę. Tokius filtrus rasite tik nedaugelyje rekuperatorių. Juos naudoti turėsite galimybę pasirinkę lietuvišką kompanijos OXYGEN gaminamą rekuperatorių „OXYGEN X-Air C200“. Šį filtrą savo rekuperatoriui užsakykite čia.