fbpx

OXYGEN – dažniausiai užduodami klausimai:

Mirksi geltona FILTER valdymo pulto su rankenėle lemputė. Ką daryti?

  • Jei geltona lemputė mirksi tolygiai ir nepertraukiamai, nepriklausomai nuo žalios lemputės – laikas patikrinti ir, jei reikalinga, pakeisti vėdinimo įrenginio oro filtrus;
  • Jei geltona lemputė mirksi pakaitomis su žalia lempute – veikia apsauga nuo užšalimo. Nieko nereikia daryti – Jūsų namų oru rūpinasi išmanusis OXYGEN rekuperatorius. Tik eidami į lauką nepamirškite pirštinių ir šaliko – ten tikrai labai šalta! 🧤🧣

Kur įsigyti filtrų pakeitimui?

Užsakykite juos čia. Priklausomai nuo metų laiko, rinkitės:

Daugiau niekada nepamiršite laiku pakeisti filtrų, jei užsisakysite filtrų prenumeratą.

Pakeičiau filtrus, bet lemputė vis tiek mirksi. Ką daryti?

Pakeitus vėdinimo įrenginio filtrus naujais, reikalinga į pradinę padėtį atstatyti filtrų eksploatavimo laikmatį. Plonu atsuktuvu (degtuku, dantų krapštuku) pro skylutę valdymo pulto šone švelniai vieną kartą spustelėkite paslėptą mygtuką S1. Užsidegus geltonai filtrų keitimo būtinybės indikatoriaus lemputei, mygtuką S1 dar kartą spauskite ir palaikykite nuspaudę apie 3 sekundes, kol lemputė užges. Vėdinimo įrenginys dirbs toliau, filtrų eksploatavimo laikmatis bus atstatytas į pradinę padėtį. Plačiau skaitykite montavimo ir eksploatavimo vadove.

SVARBU! Vėdinimo įrenginio perkrovimas ar išjungimas iš elektros tinklo neatstato filtrų eksploatavimo laikmačio į pradinę būseną.

Lengviau susikalbėsite su savo vėdinimo įrenginiu įsigiję išmanųjį OXYGEN WiFi ar LCD valdiklį! Savaitinė programa taip pat sumažins triukšmą ir elektros energijos sąnaudas. O grąžinę senąjį valdiklį gausite net 50EUR nuolaidą! Naudokite nuolaidos kodą „pultelio keitimas“.

Ar būtina keisti iš karto abu filtrus? Ar nepakanka juos išsiurbti?

Daugiau apie vėdinimo įrenginio oro filtrus skaitykite čia.

Ar būtina naudoti originalius OXYGEN filtrus?

Tik originalūs gamintojo filtrai garantuoja sklandų vėdinimo įrenginio darbą ir užtikrina šviežią orą Jūsų patalpose. Originalius OXYGEN filtrus arba metinę filtrų prenumeratą įsigyti gamintojo internetinėje parduotuvėje.

Nedžiugina standartinis valdymo pultas su rankenėle. Ką daryti?

Užsisakykite išmanųjį OXYGEN WiFi ar LCD valdiklį! Savaitinė programa taip pat sumažins triukšmą ir elektros energijos sąnaudas. O grąžinę senąjį valdiklį gausite net 50EUR nuolaidą! Naudokite nuolaidos kodą „pultelio keitimas“.

Mirksi raudona ALARM valdymo pulto su rankenėle lemputė. Ką daryti?

Tikėtina, kad įvyko vėdinimo įrenginio gedimas. Nusiraminkite, jūs tik per žingsnį nuo profesionalios pagalbos! Kad galėtume Jums padėti, mums reikės papildomos informacijos:

  • išjunkite ir vėl įjunkite vėdinimo įrenginį saugikliu. Kartais padeda paprastas perkrovimas 😉
  • suskaičiuokite, kiek kartų sumirksi raudona lemputė;
  • atverkite lubų dangtį, nufotografuokite vėdinimo įrenginį. Svarbu, kad atvykę meistrai turėtų pakankamai erdvės aptarnavimui atlikti;
  • nusirašykite įrenginio serijinį Nr. Jį rasite ant produkto etiketės.
  • šią informaciją atsiųskite mums el.laišku adresu servisas@oxygen.lt. Pridėkite savo vardą, pavardę, tel. Nr., tikslų adresą.

Gavę laišką, su Jumis netrukus susisieksime!

Išmanusis pultas liečiamuoju ekranu nereaguoja į paspaudimus, tik pypsi. Ką daryti?

Išjunkite ir vėl įjunkite vėdinimo įrenginį saugikliu. Kartais padeda paprastas perkrovimas 😉

Kur prijungti virtuvės garų surinktuvą?

Vėdinimo sistemų projektuotojai nerekomenduoja, o profesionalūs montuotojai niekada nejungia gartraukio atšakos į rekuperacinio vėdinimo kanalus ar patį įrenginį. Tai žalinga, nes:

  • Naudojant gartraukį su ventiliatoriumi, vėdinimo sistema išbalansuojama, šaltos žiemos metu gali net užšalti. Tokio gartraukio veikimo metu, dalis virtuvės kvapų gali per vėdinimo sistemą patekti į gyvenamasias patalpas.
  • Naudojant gartraukį-gaubtą, jo našumas nėra pakankamas efektyviai surinkti garams. Aktyvavus tokio gartraukio funkciją, sumažėja oro šalinimas iš likusių patalpų.
  • Kokybiškai įrengti tokiai sistemai reikalingi brangūs papildomi komponentai: slėgio relės, motorizuotos sklendės. Nekokybiškai įrengta sistema neužtikrins efektyvaus patalpų vėdinimo.

Kokį virtuvės garų surinktuvą rekomenduojate?

Sandariuose A, A+, A++ būstuose įrenkite recirkuliacinį gartraukį. Jo paskirtis – surinkti drėgmę ir riebalus. Pašalinius maisto gaminimo metu atsiradusius kvapus per virtuvės zonoje numatytas oro šalinimo angas pašalins rekuperatorius. Galima, bet nėra būtina naudoti anglies filtrus.

Beveik bet kuris gartraukis taps recirkuliaciniu neprijungus jo prie oro šalinimo kanalo. Moderniausi garų surinkimo sprendimai nukreipia išvalyto oro srautą po ar virš virtuvės spintelių. Iš ten jį su likusiais kvapais surinks rekuperatorius.

Ar G4 Carbon filtras apsaugos nuo kaimyno, besikūrenančio malkomis?

G4 Carbon filtruojančioje medžiagoje aktyvuotos anglies dalelės skirtos būtent kvapų sulaikymui. Pati filtruojanti medžiaga taip pat yra didesnio tankumo nei M5 klasės, tačiau mažesnio nei F7:

Filtravimo klasė

EN 779:2012

Filtravimo klasė

ISO 16890

Rekomenduojamas keitimo dažnumas
G4 Coarse 65% kas 6 mėnesius
G4 Carbon ePM2.5 60% kas 4 mėnesius
M5 ePM10 50% kas 4 mėnesius
F7 ePM1 70% kas 3 mėnesius

 

Čia rasite vaizdinę medžiagą, padėsiančią lengviau suprasti filtravimo klases. Deja, negalime garantuoti, kad bus pašalinti visi lauko kvapai. Jei kūrenimas gausus, vien filtro gali nepakakti.

Ar galima kombinuoti rekuperatorių su oro kondicionieriumi?

Amžinas klausimas, turintis standartinį atsakymą. Du viename niekada nebus taip gerai, kaip du atskiri – tai tinka ir kavai, ir inžineriniams sprendimams. Svarbiausia – suprasti, kad vėdinimui ir vėsinimui reikalingi labai skirtingi oro kiekiai. Būstui vėdinti pakaks 80-100 kubinių metrų per valandą, o kokybiškai atvėsinti – 500-800 kubinių metrų. Nerekomenduojame kombinuoti šių dviejų sistemų dar ir todėl, kad pageidaujant vėdinimo sistemos vamzdynais transportuoti vėsų orą, tikėtinas patalpos oro drėgmės kondensavimasis ant vamzdžio sienelių. Todėl visą patalpos vamzdyną reikėtų termiškai izoliuoti. Rekuperatorius neturi aktyvaus šaldymo elemento, tačiau orui patalpoje esant vėsesniam nei lauke, kažkurį laiką išsaugos patalpos vėsą veikdamas atvirkščiai nei žiemą, kada išsaugo šilumą.

Vasaros metu namuose karšta ir tvanku. Kaip geriausia naudoti rekuperatorių, kad vasaros metu namuose būtų vėsu?

Karštą dieną atvėrę langus namų neatvėsinsite, tiesiog į patalpą prileisite dar daugiau karšto oro.  Rekuperatorius žiemos metu išsaugo šilumą, o vasaros metu – vėsą. Todėl visai išjungti rekuperacinės vėdinimo sistemos vasaros metu irgi nerekomenduojame – leiskite jai nuolat veikti nedidele galia. Esant galimybei, šilumokaitis atvėsins šviežią lauko orą bent keletu laipsnių. Išmani vėdinimo įrenginio automatika pajus vakare atvėsusį orą ir atvers šilumokaičio apeigos bypass sklendę (priklauso nuo įrenginio komplektacijos). Jūsų komfortu įrenginys rūpinsis ir dieną, ir naktį, veikdamas skirtingais režimais. O itin karštomis dienomis kokybiškai užtikrinti vėsą padės tik kondicionierius.

Krepšelis
0