KODĖL ŠVIEŽIAS ORAS - SVARBU?
„Svarbus kaip oras“, – sakoma apie kažką gyvybiškai svarbaus. Oras yra vienas iš svarbiausių elementų, būtinų gyvybei. Be jo išgyventume vos kelias minutes. Tačiau, be gyvybei būtino deguonies, ore yra ir kitų dujų – azoto dioksido (NO2), sieros dioksido (SO2), anglies monoksido (CO) ir dioksido (CO2), ozono (O3), kietųjų dalelių (dulkių, dūmų, pelenų, druskų), mikroorganizmų (pelėsių, bakterijų ir virusų), žiedadulkių, kancerogeninių medžiagų, drėgmės.
Visos šios medžiagos yra lakios, todėl patenka į patalpas per atvirus langus, duris, ventiliacijos sistemas. Namuose taip pat nemažai dulkių, nepakankamai vėdinant kaupiasi drėgmė (su ja – ir pelėsiai bei dulkių erkutės), buitinės chemijos likučiai, kvapai, mažėja deguonies kiekis. Tokios sąlygos labai kenkia sveikatai, ypač vyresnio amžiaus žmonių ir vaikų, mažėja atsparumas ligoms, išsivysto alergijos, migrena, prastėja miegas ir savijauta. Daug laiko praleidžiant užterštame ore, atsiranda tikimybė susirgti įvairiomis lėtinėmis kvėpavimo takų, kraujotakos ar net onkologinėmis ligomis.
KOKIU ORU KVĖPUOJAME?
Įvairių tyrimų duomenimis, žmogus patalpose praleidžia iki 80 proc. laiko, todėl ypač svarbu, kad jose oras būtų švarus. Nesvarbu, ar tai būstas, ar biuras – jį reikia nuolat vėdinti, kad viduje esantis oras būtų keičiamas nauju ir šviežiu. Nepakankamai vėdinant per ilgesnį laiką jame daugėja mikrobų, drėgmės, dulkių, mažėja deguonies (ypač kai patalpoje daugiau žmonių – susitikimų salėje, apsilankius dideliam būriui draugų ir pan.).

KAIP GERIAUSIA VĖDINTI?
REKUPERACINĖ VĖDINIMO SISTEMA
ATVERTI LANGUS – NEEFEKTYVU!
Nauji, aukštos energinės klasės būstai yra nepalyginamai sandaresni už statytus prieš 10 ar daugiau metų, kad išsaugotų kuo daugiau šilumos energijos. Dėl jų sandarumo, būtinas papildomas vėdinimas, tačiau vėdinti patalpas atidarant langus yra nerekomenduojama ir energiškai neefektyvu: žiemą per langus išleidžiama brangi šiluma, o vasarą – vėsa. Todėl geriausias būdas vėdinti yra mechaninė vėdinimo sistema, užtikrinanti nuolatinį oro tiekimą į patalpas.
Vėdinant natūraliai, kartu su šviežiu oru į kambarius taip pat patenka ir dulkės, žiedadulkės, vabzdžiai. Vėdinimo sistema orą filtruoja, efektyvūs jos filtrai leidžia užkirsti kelią net iki 80 proc. alergijos sukėlėjų
